Průvodce péčí o froté artikly Vossen

Správná péče o froté výrobky zajistí, aby Vám dlouho vydržely a zůstaly tak měkké, jako v den, kdy jste si je koupily. Využijte výhod zkušeností firmy Vossen a následujte doporučení ohledně praní a péče o její výrobky.

Dobře míněné, ale špatně: pokud použijete studenou nebo vlažnou vodu při prvním praní - jasné, zářivé barvy mohou při nízkých teplotách pouštět barvu. Při doporučené teplotě 60°C zůstanou barvy stálé.

Perte světlé a tmavé barvy zvlášť, stejně tak, jako u jiného prádla. Během prvních několika praní se může u výrazných tmavých barev uvolňovat přebytečné barvivo. Nenechávejte delší dobu vlhké froté výrobky na sobě - mohlo by dojít k vzájemnému obarvení.

Vždy poslechněte doporučení výrobce ohledně množství pracího prášku: příliš mnoho pracího prostředku může zanechat na bavlněných vláknech usazeninu, jež způsobí, že vlákna ztuhnou a barvy vyblednou. Příliš málo prostředku však znamená odvápnění vody, což může též vést ke ztrátě měkkosti froté.
Silné moderní prací prostředky obsahují odbarvovací látky a optická bělidla a měly by se používat pouze na bílé froté. Na barevné froté doporučujeme mírné prací prostředky bez optických bělidel, jež jsou vhodné na barevné prádlo. Tyto prostředky zabrání odbarvení a vyblednutí barev a froté si tak udrží svoji původní barvu po mnoho let.

Vyvarujte se používání avivážních prostředků: aviváž vytvoří na bavlněných vláknech tenký film, který brání sání vlhkosti. Aviváž také podporuje tvorbu chomáčků. Sušení venku činí froté obzvlášť měkké a nadýchané. Froté sušené na horkých radiátorech se stane velmi tuhé až drsné.

Je zcela normální, že nové froté uvolní trochu chomáčků - froté vysoké kvality, vyráběné z dlouhovlákné bavlny, může též z počátku ztrácet vlákna. Abyste se vyhnuli extrémní nebo stálé tvorbě chomáčků, použijte při praní mírný prací program. Dejte pozor na maximální množství prádla doporučené výrobcem pračky.

Vysoce kvalitní froté zboží poznáte podle toho, že se k jeho výrobě používá velmi nadýchaná bavlna. Z tohoto důvodu nemůže být bez jakékoliv srážlivosti. Vyhněte se nadměrné srážlivosti tak, že vlhký výrobek natáhněte a zformujte rukou a opakujte znovu poté, co froté uschne.
Teplota Vaší sušičky by neměla být nastavena příliš vysoko, aby nedošlo k přehřátí bavlněného vlákna. Při nákupu froté županů si vyberte volnější velikost, neboť se při prvním praní mírně srazí.

Nevytahujte volné nitě, jednoduše je odstřihněte. Neperte froté s jinými oděvy, jež mají háčky, kovové spony, zipy, suché zipy apod.

Novinky

Deky VIKING - doprodej

Znovu nabízíme možnost nákupu dek Viking v doprodejové akci, které mohou využít i zákazníci se soukromými objednávkami....
13.4.2010 více...

Biederlackborbo kolekce 2010

Na našich webových stránkách je nově k nahlédnutí kompletní kolekce dek německého výrobce Biederlackborbo pro rok 2010....
24.3.2010 více...

Vossen kolekce 2010

Naše nabídka je rozšířena o novou kolekci Vossen 2010 - ručníky, osušky, koupelnové koberečky, župany a saunové kilty....
17.3.2010 více...
x