Essential by Proneem

Podrobnější informace o Essential by Proneem.

Marseille/F. Nová technologie „Essential by Proneem“ od francouzského výrobce Proneem je na trhu od loňského podzimu, aby skoncovala s nepříjemnými pachy, bakteriemi a roztoči z domácího prachu. Proneem se označuje za specialistu v oblasti úpravy textilií biologickými a přírodními aktivními složkami.

Dospělí trpí v průměru asi čtyřikrát ročně zánětem nosní sliznice s otravným nachlazením, děti dokonce až desetkrát do roka. 20 procent populace také trpí alergiemi souvisejícími s roztoči v domácím prachu. Nový produkt by vám měl usnadnit život.

Podle společnosti se již několik výrobců z oblasti domácího textilu rozhodlo pro inovativní proces Essential by Proneem, aby koncovým uživatelům nabídli čisté a hypoalergenní lůžkoviny bez zápachu. Přípravek podle firmy Proneem zabraňuje alergiím, nachlazení, zánětům nosní sliznice a astmatickým záchvatům. Jak to funguje: 100% přírodní složky Essential by Proneem zabraňují množení bakterií, snižují riziko kontaminace z nachlazení a zánětů nosní sliznice v ložnicích a zabraňují nepříjemnému tělesnému pachu způsobenému růstem bakterií.

Jedná se o první udržitelné ošetření, které je antibakteriální a i proti roztočům. Důležitou složkou je pyrithion zinečnatý. Má vynikající antibakteriální vlastnosti a zabraňuje tak růstu bakterií způsobujících nepříjemný zápach. Aktivní složka bojuje proti roztočům v domácím prachu prostřednictvím extraktu z neemového stromu, (známý také jako Neem tree), tedy prostřednictvím přírodní aktivní složky, a udržuje tak související riziko alergií v mezích. Tato technologie poskytuje skutečný komfort a zajišťuje spotřebiteli zdravý spánek.

Než se francouzské společnosti Proneem podařilo uvést tuto inovativní technologii na trh, byly nutné dva roky výzkumu a vývoje. Účinné látky jsou v mikrokapslích, které jsou zase v příslušně vybavených textiliích. Účinné látky jsou tak chráněny před drsnějšími vlivy (světlo, oxidace, vlhkost) membránou v řádu nanometrů a výrazně se prodlužuje jejich životnost. Mikrokapsle zachovávají působení účinných látek. Efekt podle Proneem přetrvává několik let.Ošetřené textilie lze prát sedmkrát až desetkrát, aniž by se jejich účinek narušil.

Nezávislá laboratoř Hohensteiner Institute v Bonnigheimu testovala a prokázala účinnost a bezpečnost léčby přípravkem Essential By Proneem. Je certifikován pro svou aktivitu proti roztočům (certifikát č. 15.8.9.0032) a bakteriím (certifikát č. 15.8.9.0028). Tyto certifikace prokazují celkovou účinnost Essential by Proneem proti roztočům a bakteriím v souladu s nařízením o biocidních přípravcích č. 528/2012 a normami týkajícími se nepřítomnosti škodlivých látek.

Essential by Proneem také splňuje požadavky OEKO-TEX Standard 100, mezinárodního certifikátu pro lůžkoviny. Tuto pečeť kvality lze nalézt na textiliích, které úspěšně prošly přísnými toxikologickými kontrolami. „Proneem nabízí svým zákazníkům to nejlepší z technických inovací, pokud jde o výkon, bezpečnost a ekologicky udržitelný závazek,“ říká Proneem.